Orsolya és Levente elé a koronavírus-helyzet gördített nehézségeket, így a balatoni esküvő mindössze három hónap alatt lett megtervezve és szervezve, ahol a buli hajnalig tartott, a másnapot közös horgászat zárta, a polgári szertartást pedig Dányi-Wéber Veronika szertartásvezető szabta személyre.
EC: Mikor és hol került sor az esküvőtökre?
Orsolya: Az álomszerű lánykérés 2020. január 21-én történt a Maldív-szigeteken. Ezután kezdtünk el beszélgetni az esküvőnkről, amit 2021 nyarára terveztünk. A szervezés során első körben a helyszín, illetve a ruha kiválasztásáig jutottunk csak el, ugyanis elérkezett a koronavírus második hulláma, ami megnehezítette a továbbiakat. A bevezetett szigorítások miatt kétséges volt a tervezett kb. 90 fős esküvő megtartása, így biztos, ami biztos alapon a polgári esküvőnket megtartottuk Balatonfüreden 2020. szeptember 21-én szűk családunk jelenlétében. Ez is egy csodálatos, napsütéses nap volt, amit a Márga Bisztróban zártunk egy finom vacsorával és koccintással. Ezt követően szerencsésen alakult a koronavírus-helyzet, tavasztól fokozatos enyhítések következtek, így 2021. március végén újra nekiálltunk az esküvőszervezésnek. Bíztunk benne, hogy a 2021. június 18-án, Balatonlellén tartandó esküvőnket a vírus már nem fogja befolyásolni, ami így is történt.

EC: Hogyan éltétek meg a szervezést? Mennyire volt stresszes ez az időszak?
Orsolya: Nehéz és pörgős időszak volt az esküvőszervezés, mivel viszonylag kevés időnk volt, a koronavírus-helyzet is bizonytalan helyzetet alakított ki, illetve esküvőszervező segítségét sem vettünk igénybe. A teljes esküvő megszervezésére és a felkészülésre nagyjából három hónapunk volt, beleértve a szolgáltatók kiválasztását, a velük történő egyeztetéseket, illetve a táncórákat is. Szerencsére közöttünk az esküvőszervezés kapcsán nem voltak konfliktusok, a szervezésben mindketten kivettük a részünket. A kezdetektől fogva nagyon hasonló elképzelésünk volt az esküvővel kapcsolatosan, az egyes részletkérdésekben pedig könnyedén kötöttünk kompromisszumokat.
EC: Kezdetektől vízparti esküvőben gondolkodtatok?
Orsolya: Gyermekkorunk óta közel áll a szívünkhöz a Balaton, így a Balaton parti esküvő nem volt kérdés számunkra egy percig sem. A férjem az északi parton Balatonszepezden, én és a családom pedig a déli parton Balatonbogláron töltöttük a gyermekkori nyaraink számottevő részét. (Egyébként érdekesség, hogy a korábban említett két város szinte pont szemben van egymással.) Mindent szeretünk, ami a Balatonhoz köthető. Az esküvőnk helyszíne kapcsán a választásunk tehát a Balatonlellén található YachtClub-ra esett. Csodálatos érzés volt kimondani a Balaton partján a boldogító igent.

EC: A polgári esküvőtök szertartásvezetővel valósult meg. Milyen volt a ceremónia?
Orsolya: Az esküvőn szertartásvezető tartotta a ceremóniát, ugyanis, mint már említettem a polgári esküvőnk már korábban lezajlott. A szertartásvezetőnk Wéber Veronika volt, akiről csak pozitív gondolataink vannak. Egyből megtaláltuk a közös hangot, elegendő volt egy beszélgetés ahhoz, hogy megismerjen minket és tudja mire vágyunk. A ceremónia alatt a megható, illetve a vicces részek váltakoztak, így volt nevetés és sírás is. Nagyon felkészült volt, öröm volt vele a közös munka. Fontosnak tartottuk, hogy ne legyen túl hosszú a ceremónia, ugyanis a násznép a tűző napon nézte végig, de ennek ellenére még több is benne volt a harmincperces ceremóniában, mint amire számítottunk.
Nem utolsósorban a násznépből többen megjegyezték, hogy nagyon különleges ceremóniánk volt. Sok esküvőn a násznép csak arra vár, hogy essen túl rajta, kezdődjön a vacsora és a tánc – a miénk biztosan nem ilyen volt.

EC: Miért ajánlod a pároknak, hogy ők is szertartásvezetővel esküdjenek?
Orsolya: Azoknak a pároknak ajánlanánk a szertartásvezetőt, akik személyre szóló szertartást szeretnének. Nekünk fontos volt az, hogy az általános esküvői monológon túl a mi történetünk, a mi személyiségünk is megjelenjen a szövegben. Ez a szertartás életre szóló élményt adott nemcsak nekünk, hanem úgy gondolom a családunknak és a barátainknak is.
EC: Hogyan zajlott a nagy nap további része?
Orsolya: Már reggel elkezdtük a készülődést, természetesen külön szobákban, amit a déli napsütésben az első pillantás, illetve a fotó és videóanyag elkészítése követett. A férjem apukája a jachtján is bevitt minket a vízre, ahol gyönyörű felvételek készültek drón segítségével. Rövid pihenő után következett a szertartás, majd a koccintás, a gratuláció, a násznéppel a közös képek elkészítése. A vacsora különlegessége a férjem által kifogott “Gödry-módra” elkészített egyben sütött fogas volt.

Természetesen volt nyitótáncunk is Harót Balázsnak köszönhetően a Sia – Snowman c. számra, majd kezdődött a reggelig tartó bulizás a Glamorous Company zenekar jóvoltából. Továbbá nagyon jó visszagondolni arra, amikor a naplementében a lakatunk kulcsát a vízbe dobtuk, amely a véget nem érő szerelmet szimbolizálja számunkra.
Amit igazán vártunk és szintén emlékezetes számunkra a hajnali csobbanás a Balatonban, illetve amikor a férjem előkapta a horgászbotját és a barátjával még horgászott a BL YachtClub kikötőjében a napfelkeltében.
EC: Mit tanácsolnál azoknak, akik még csak szervezik az esküvőjüket?
Orsolya: Semmit se hagyjanak az utolsó pillanatra, de túl korán sem kezdenénk a szervezést, optimálisan talán fél év elegendő lehet mindenre. Az esküvő a pár nagy napja, ami akkor lesz tökéletes, hogyha tényleg a párról szól. Nem szabad elfelejteni, hogy semmi nem kötelező, ne hagyják magukat befolyásolni senki által! A legfontosabb, hogy élvezzék, éljenek meg minden egyes pillanatot!

Ilyen volt a baltoni esküvő Dányi-Wéber Veronika szertartásvezető szemszögéből
EC: Milyen szertartást kaptak tőled Orsiék?
Vera: Nagyon határozott elképzelésük volt, ezért arra törekedtem, hogy az álmaikat valóra váltsam. Időbeli és hangulati elképzeléseiket összevetettük tapasztalataimmal és így alakítottuk ki a komplex ceremóniát. Nagyon örültem a teniszlabda ceremóniának, ami teljesen az Ő elképzeléseik alapján valósulhatott meg. A Balaton szerelmeseiként a tematika és a dress code is a Balaton valamelyik színárnyalata volt, ennek a kérésnek én is eleget tettem és királykék ruhában eskettem. A zenék kiválasztásában segítettem és azért a szülőköszöntőnél némi meglepetéssel is készültem.

EC: Milyen előkészületek előzték meg a nagy napot? Hogyan készültél fel?
Vera: Többször beszéltünk videóhívásban és egyeztettük a részleteket. A közös munka legnagyobb részét a személyre szabott kérdőív kitöltése és feldolgozása tette ki, ami után megírtam a szöveget. A szertartás elemek kiválasztását követően állítottam össze a forgatókönyvet és a végén még a zenéket is egyeztettük. A szolgáltatói csapatról begyűjtöttem minden számomra releváns információt, hogy a nagy napon olajozottan működjön a gépezet.

EC: Hogyan élted meg Te ezt a napot?
Vera: Orsi és Levi egy végtelenül kedves, közvetlen pár, könnyű dolgom volt velük az előkészületek során. Ahogy ők, úgy családjaik is pillanatok alatt belopták magukat a szívembe. Szerettem azt a lazaságot, a humort és az eleganciát, ami őket jellemzi. Minden pont olyan volt, ahogy megálmodták. Ékes példa volt esküvőjük, hiszen, ha a pár ekkora összhangban van egymással, akkor ez az energia öleli körül a nagy napot is. A helyszínen minden a megbeszéltek szerint alakult. Külön kihívás, egyben óriási megtiszteltetés volt számomra, hogy a násznép sorai között hazai hírességek is részt vettek.
Dányi-Wéber Veronika – Szertartásvezető
Ti is kacérkodtok egy balatoni esküvő gondolatával? Makk Dorka és Guzmics Richárd ceremóniája tele van inspirációval!