A sors furcsa fintora, hogy Barcsa Ivett első diákmunkáját éppen a közeli anyakönyvi hivatalban töltötte. Bár ekkor még csak a szép menyasszonyi ruhák ragadták meg a figyelmét, később az élet úgy hozta, hogy mint szertartásvezető még közelebb kerüljön az esküvők világához. Az érzelmek specialistájaként, személyre szabott beszédei, pozitív kisugárzása és a párok iránti rugalmassága a legjobb, ami a polgári ceremóniáddal történhet!
EC: Már egészen fiatalon az anyakönyvi hivatalban vállaltál munkát. Az esküvőkhöz fűződő szereteted is innen gyökerezik?
Ivett: Nem. Ez egy nagyon véletlen sors fintorából fakadó egybeesés, hogy az első diákmunkám anyakönyvi hivatali munkához nyúlhat vissza, ahol persze megérintett egyből az esküvői világ szele, de közel sem maradt bennem tudatosan, hogy én ezzel szeretnék majd a jövőben foglalkozni. Eme hivatás szerinti szenvedélyemet valahol a férjem hozta ki belőlem. Ott tizenévesen megmaradtam a “szép menyasszonyi ruhák” bűvöletében, de mostanra tudom és tapasztalhattam azt meg, hogy milyen érték a házasság, mennyire sok minden van mögötte, mire oda eljut az ember és megkezdi élete szerelmével a közös utat. Igyekszem minden páromnak átadni, érzékeltetni, sugallni, mind a személyes találkozók, mind a szertartásokra íródott egyedi szövegeim által ennek a szövetségkötésnek a különlegességét, és a mindennapi belefektetett munka beérett gyümölcsét.

EC: Mit tartasz a szertartásvezetői hivatás legnagyobb szépségének?
Ivett: Ez nálam nagyon erőteljes szívügy és küldetés is egyben, ami szó szerint az én szótáramban azt jelenti, hogy a szerelem legeltökéltebb szolgálatában állni. Szépsége pedig maga a folyamat, ami abban rejlik, hogyha már megadatik a jegyeseknek az a lehetőség, hogy minőségi szinteken mondhassák ki az Igen-t és élnek is vele, akkor számomra nem kétség, hogy a létező összes porcikámból úgy közvetítsek feléjük, ahogyan azt ők megérdemlik. Amire vágynak, ahogyan azt a hagyományuk megkívánja, ahogyan azt ők szeretnék, ahogyan azt ők megálmodták, olyan stílusban, amilyenek ők valójában. Ennek megvalósítása és létrejötte nekem a mindent elsöprő beteljesülés, mondhatni katarzis, a családom után minden túlzás nélkül ez a mindenem.

EC: Milyen egy szertartás a te vezényletedben? Mitől lesz igazán „Ivettes” az esketés?
Ivett: Az “Ivettes” szertartás legfőbb sajátossága maga a személyiségemből fakadó érzelmek kifejezésének, megélésének, valamint mindezek taglalásának mindent átütő ereje, ahol a lényemből áradó maximális empátiámmal próbálok hatást gyakorolni. Folyamatosan fejlesztem magam, hogy a hitelességem mellett az érzelmek skálájának megelevenítésében se okozzak csalódást, így minden erőmmel az írásomon és annak legjobban megihletett előadásmódján szorgoskodom, hogy szem ne maradjon szárazon. Arra törekszem, hogy a szituációból a legtöbbet hozzam ki, mert a szertartás egy esküvő legfontosabb momentuma és garantálni tudom, hogy az esketésemnek minden szempontból igazi lelke lesz.

EC: Milyen felkészülés előzi meg a szertartásvezető segítségével celebrált polgári ceremóniát? A pároknak milyen dolgokat kell elintézniük?
Ivett: A párnak az általam levezetett ceremónia előtt hivatalosan össze kell házasodnia, ami annyit jelent, hogy a házasságkötés előtt harminc nappal bejelentkeznek az anyakönyvi hivatalba, kapnak egy időpontot, bemennek két tanúval “aláírni”, a házassági anyakönyvi kivonatot bemutatják nekem, és az esküvőjük napján a megtervezett struktúrájú szertartásban összeadom őket. Ez alakulhat úgy, hogy pénteken írtak alá hivatalosan és szombaton tartom az esküvőjüket, de adódhatnak olyan szituációk is – főleg most,- hogy aláírtak télen és nyáron tartjuk meg a polgári ceremóniát vagy rá pár évre, mert épp úgy jött ki különböző okokból a lépés, ez nagyon sok mindentől függ. Ezért is emelném ki, hogy legfőképpen, ezekért a helyzetekért is találták ki a mi szerepünket, hogy minden létező körülményben létre tudjuk hozni a csodát, mert ez az egyik elmaradhatatlan pillére két ember és családja életében.

EC: Mennyi idővel a tervezett dátum előtt érdemes téged megkeresniük a házasulandóknak? Te hogyan készülsz fel egy-egy szertartásra?
Ivett: Javasolom, hogy minél előbb foglaljanak időpontot a számukra legszimpatikusabb szertartásvezetőnél, azzal párhuzamban mikor elkezdik a szolgáltató csapatuk összeállítását, mert árajánlatokat folyamatosan kérnek a párok és előfordulhat, hogy a várakozás/válogatás közepette befoglalja azt egy másik pár. Hozzáteszem ezt a témát és az első megérzés szindrómát előtérbe kell helyezni, mert mondhatni ez áll szerintem az első helyen. Nagyon nem mindegy, hogy ki és hogyan adja össze őket, ezért is fogadnak fel szertartásvezetőt, hogy az a stílusban is a hozzájuk legközelebb álló legyen.

Egy szertartásra a tőlem telhető legnagyobb alázattal készülök, hiszen pontosan tudom mennyire meghatározó és mennyire megismételhetetlen pillanat ez, talán az egyik legrangosabb esemény lesz nekik. Köszönettel veszem, ha betekintést nyerhetek életükbe, megismerkedünk és már-már egy lesz egy kis időre a lélegzetvételünk. Tudom, hogy aznap éppen mi történik velük és együtt számolunk vissza, közben persze itthon még tartok egy főpróbát, amit rengeteg alkotás és gyakorlás előz meg, mire eléri a nagy napjuk műve a végleges formáját. Képes vagyok akár éjszakákon át fogalmazni, utánajárni, még több prózát vagy drámát olvasni, nézni, hogy biztos legyek abban, hogy ebből is kihoztam a legtöbbet, amit lehet. Majd magamba szívom a gyerekeimet, érzem a buborékokat a gyomromban és elindulok a helyszínre felkészülten, nagy szívdobbanásokkal és úgy várva, mintha az én esküvőm lenne, mert az is.

EC: Mint szakmabeli, hogyan látod most a párok helyzetét? Mennyire követel meg rugalmasságot a szertartásvezetőktől ez az időszak?
Ivett: A mostani helyzet senkinek nem kedvez, de lássuk be ilyen világjárvány sem volt még a mi időnkben és magánemberként megértem, hogy sokan bizonytalanul állnak most a kérdés előtt, hogy legyen, vagy ne legyen esküvőjük. Legbelül hiszem és remélem, hogy ez az év a párok és a házasságok éve lesz, mert nagyon megérdemlik, hiszen rengetegen halasztották el esküvőjüket, tették át más dátumokra, bízva a legjobbakban. Nagyon nehéz lehet most nekik, ezért is biztosítok minden páromat afelől, hogy teljes vállszélességgel számíthatnak rám, felfokozott mértékű rugalmassággal, szervezői vénámmal támogatván őket. Minden helyzet, időpontváltozás, egyedi kérést illetően mellettük állok, ez a legkevesebb, amit tehetek mind emberileg és mind szakmailag értük. De azt tanácsolom, hogy inkább legyenek már meg a biztosra befutó szolgáltatóik névsora, mintsem az utolsó pillanatban kelljen kapkodni és a legkiemelkedőbb döntéseket elhamarkodni.

EC: Hol vállalsz felkéréseket? Különleges kívánságokat is teljesítesz?
Ivett: Tulajdonképpen rám tényleg igaz, hogy bárhol, bármikor, bárhogyan, bárkit. Bárhova elmegyek, legyen szó több száz kilométerről országon belül vagy azon túl. Próbálok minden esetben a lehető legkedvezőbben, ezért is választhatnak nálam a párok különböző árkategóriájú csomagjaim közül. Egy szertartásnak a megtartása nagy horderejű elvi kérdés nálam, ezért sincsen semmiféle korlátom. Legszívesebben mindenkit “ingyenesen” összeadnék, de hát ugye időt, precizitást és némi befektetett munkát igényel, ezért nem tehetem meg. Számtalan tervem van még bővülő szolgáltatásaim révén, ezért igyekszem az állandó újulásra, párjaim teljes mértékű kiszolgálására, mert nálam nincsen lehetetlen.
Barcsa Ivett okleveles szertartásvezető
www.barcsaivett.hu
www.facebook.com/barcsaivett
szertartasvezeto@barcsaivett.hu
+36 20 335 4667
A szertartásvezető megvan, de külső helyszínen mondanád ki a boldogító igent? Tedd még különlegesebbé a pillanatot ezekkel az esketőhelyekkel!