Eszter és Balázs esküvői terveit szintén a vírushelyzet formálta, de utólag visszagondolva pontosan ettől lett igazán tökéletes a végeredmény. A nyárról őszre tolt álomesküvő egyszerre volt klasszikus, elegáns és tradicionális, ahol a készülődés pillanataitól kezdve a hajnalig tartó táncig villogtak a PurePhoto esküvői fotós csapatának vakui, őszinte szerelmet tükröző képeket hagyva maguk mögött…
EC: Mikor és hol tartottátok az esküvőtöket?
Eszter: 2020. szeptember 4-én, egy gyönyörű, 26 fokos, szikrázó napsütéses péntek volt a nagy napunk, bár az eredeti dátumunk június 13. lett volna.
EC: Mennyire volt stresszes a készülődés a vírushelyzet miatt?
Eszter: Egy nap alatt szerveztük át az esküvőt az új dátumra, és bár minden szolgáltató miatt izgultam, hogy az új időpont is jó legyen nekik, stresszesnek nem mondanám. Lemondtuk a Peruba tervezett nászutat, amit végül novemberben mégiscsak be tudtunk pótolni, igaz, a Maldív-szigeteken.
Az egyetlen stresszhelyzetet az okozta, hogy a hotel, ahová eredetileg a készülődést terveztük, augusztus végén döntötte el, hogy 2020-ra végérvényesen bezárnak, és ezt két nappal az esküvő előtt tudtam meg. Végül a Marriott Panoráma lakosztálya lett a helyszínünk, amit pár óra alatt elintéztek, úgyhogy ez az izgulás sem tartott sokáig.

EC: Milyen stílusban terveztétek az esküvőt? Mi volt számotokra a legfontosabb szempont?
Eszter: Az esküvő stílusa nehezen behatárolható. Nagyon egyedi, mégis klasszikus és hagyománykövető. A dekor erdei, természetközeli vonalat idézett, ugyanakkor letisztult volt és elegáns. Sok mindenben eltértünk a hagyományoktól. Például nem volt piros ruhám, helyette egy második fehérbe öltöztem át. A csokordobás hagyományát hajadonként nem szerettem, így nem akartam ennek kitenni a velem hasonlóan érzőket. A köszönőajándéknak sem láttuk értelmét, inkább rendeltünk plusz egy koktélt az itallapra, és „first look” sem volt. Mivel apukám már nem él, édesanyám kísért az oltárhoz, a szertartáshoz pedig az öcsém vezetett. A templomban a lehető legegyszerűbb dekoráció volt, csupán két hatalmas nyírfa állt az oltár két oldalán.

Pár dologban ugyanakkor nagyon is a konzervatív vonalat erősítettük: a templomi esketés volt a legfontosabb eseménye a napnak, a lelkészünk a nagybátyám volt, és Balázs először a templomban pillantott meg. A családunkban hagyományosan „-né” toldattal vesszük fel a férj nevét, ezt én is követtem. Volt egy csodálatosan megkoreografált nyitó táncunk Josh Groban: Granted c. dalára, közösen vágtuk fel a tortát és tartottuk a menyasszonytánc hagyományát is, ahol székre is állítottak, és menyasszony-rablás lett a vége. Az új szokások közül a csillagszórózást emeltük be a programpontok közé.
EC: Hogyan zajlott az álomesküvő?
Eszter: A Marriott Hotelben volt a készülődés, előző este ott aludtam anyukámmal, mivel a nagy napon csak a templomban akartam találkozni Balázzsal, úgyhogy az éjszakát is külön töltöttük. Reggel ide érkeztek a koszorúslányok, a fotósok, videósok, a sminkes, a fodrász és az esküvőkoordinátor. Az egész délelőtt egy szuper csajos program volt, pezsgőztünk, nevettünk, készülődtünk, fantasztikus volt.

15:30-kor kezdődött a templomi szertartás, ahová egy kedves ismerősünk vitt engem és anyukámat egy hófehér Mercedes cabrioban, Balázs már az oltárnál várt rám. A templomi szertartás után csoportfotózás volt a templom előtt, majd irány a Hármashatárhegy. Az Udvarház Étterem volt a polgári szertartás és a vacsora helyszíne. Itt volt egy fél-egy órás vendégvárás: aprósütemények, italok és pezsgő várta a vendégeket. A Panorámateraszon, a naplementében megtartott mesés polgári szertartás után pezsgős koccintással fogadtuk a gratulációkat. Vacsora alatt volt egy kvíz, ami rólunk szólt, nagyon szerették a vendégek, szuperül teljesítettek, és kicsit még jobban megismertek minket. Vacsora után átköltöztem, és a nyitótánc következett, amihez Balázs ragaszkodott, és utólag nagyon örülök, hogy beadtam a derekam – imádtam minden pillanatát.
A nyitótánc után hatalmas buli kerekedett, ami okozott némi csúszást, mert egyszerűen nem lehetett leültetni a násznépet. Így a csillagszórózás majdnem éjfélre csúszott, ami után rögtön jött a torta. Míg a vendégek falatoztak, legalább leültek egy kicsit, így volt esélyünk a három játékból egyet (Mr. és Mrs.) eljátszani. Fél 4-ig mulatott a nép, fantasztikus buli volt.

EC: Az esküvőtökről a PurePhoto csapata készített képeket. Mi alapján választottátok a srácokat?
Eszter: Még akkor beleszerettem Petiék munkájába, amikor Balázs nem is volt az életemben. A különleges szemléletmód, a játék a fényekkel, a lélegzetelállító színek, varázslatos hangulat, ami áthatja a fotóikat, és az, hogy úgy tudják visszaadni a pillanatokat, mintha minden általuk fotózott esküvőn ott lettem volna – ezek fogtak meg leginkább. Megmutattam Balázsnak az oldalukat, és teljesen egyetértett, a képek magukért beszéltek.
Az első egyeztetésen is meg volt már az összhang, nagyon jól érzetük magunkat Petivel (Győrfi-Bátori Péter) és Balázzsal (Farkas Balázs). A jegyesfotózáson teljesen egymásra hangolódtunk velük. Onnantól fogva már tudtuk, hogy a legjobb kezekben leszünk, és ez így is volt, nem csak a nagy napon – ahol észrevétlenül voltak jelen mindenhol – hanem a külön napi kreatív fotózáson is. Megemlíteném még Susie-t is, aki egy tündér: végig asszisztált a srácok mellett, és egyúttal leste minden kérésünket. Összességében a képek jóval túltettek az elvárásainkon, fantasztikusan adják vissza életünk legfontosabb napjának pillanatait.

EC: Mint tapasztalt menyasszony, mit tanácsolnál azoknak, akik még csak most szervezik az esküvőjüket?
Eszter: Egyrészt azt, hogy legyen esküvőszervezőjük, de legalábbis esküvő koordinátoruk. Neki köszönhetően mi teljes mértékben stresszmentesen és a pillanatot megélve tudtunk jelen lenni a nagy napon. Ugyanis LEHETETLEN mindenre felkészülni. Másrészt pedig azt tapasztaltam, hogy az álomesküvő első pillanatától már teljesen mindegy, hogy szakad az eső, hogy összekoszolódott a ruha vagy otthon maradt a gyűrűtartó doboz: az úgy lesz tökéletes, ahogy van. Semmi más nem számít, csak ahogy életed szerelme rád néz, és a szemébe van írva, hogy mennyire szeret.

Eszter és Balázs esküvője a PurePhoto szemszögéből
EC: Eszter és Balázs esküvőjének megörökítésekor mire fektettétek a hangsúlyt? Mit szerettetek volna visszaadni a képeken keresztül?
PurePhoto: Minden esküvőnek a lényege két ember egymás iránti hatalmas szeretete. Vannak esküvők, ahol ez az érzés picit visszafogottabb, azonban ez Eszterékkel nem így volt. Olyan barátságot sikerült már az első találkozásnál kialakítanunk, hogy már a készülődés alatt beengednek bennünket abba az intim közösségbe, amibe csak a család és a legjobb barátok vannak. Így nem volt nehéz az érzelmes és boldog pillanatokat úgy elkapni, hogy a jelenlétünk ne befolyásolja őket.

EC: Ti hogyan éltétek meg ezt a napot?
PurePhoto: Ahogy Eszternek és Balázsnak, nekünk is életünk egyik legszebb napja lett. Nem elég, hogy a szakmai karrierünk egyik legjobb anyagát sikerült prezentálnunk, még igaz barátokra is leltünk. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, többször is találkoztunk az esküvő után. Csodálatos helyszínek, profi szolgáltatók, gyönyörű napsütéses szeptemberi nap… és természetesen egy olyan pár, akiknél nem is kívánhattunk volna jobbat. Egész évben iszonyatosan vártuk az esküvőjüket és messze túlszárnyalták az elvárásainkat. Esküvői szolgáltatók tudják, hogy tökéletes esküvő gyakorlatilag nem létezik, de ezt most szeretnénk megcáfolni. Eszter utólag elmondta, hogy egy-két dolog nem úgy sikerült, ahogy tervezték, de őszintén nekünk fel sem tűnt, annyira jól éreztük magunkat.

EC: Milyen stílusban dolgoztok? Miért érdemes a pároknak titeket választaniuk?
PurePhoto: Ami igazán jellemzi a PurePhoto-t az a letisztultság és az elegancia. Minden fotón igyekszünk kiemelni a párt, vagy az adott történést a különböző kompozíciós elemek használatával, szemet vezető vonalakkal, előtér – háttér, illetve fény – árnyék játékkal. Vesszőparipánk, hogy minden képen legyen tökéletesen éles a téma, illetve legyen a felvétel már az elkészítéskor helyesen exponált. Sosem voltunk hívei a különböző divatstílusoknak, minden fotót a valósághoz hűen retusálunk, ami a Fine Art stílusra hajaz a legjobban. Eszter és Balázs esküvőjén inkább szabadjára engedtük a történéseket. Minden párunk szerencsére fülig szerelmes egymásba, de nem mindenki tudja ezt ilyen könnyedséggel visszaadni a fotókon. Sikerült úgy viselkedniük az összes helyzetben, mintha nem is lettünk volna ott. Ők csak szerették egymást, mi pedig jókor voltunk jó helyen.
Legjobb barátokként mi nagyon laza hangulatban dolgozunk és igyekszünk az ifjú párt is belevonni ebbe. Minden esküvőbe a szívünket és lelkünket beletesszük, nekünk ez az életünk, a szenvedélyünk. Minden esküvővel igyekszünk az előző teljesítményünket túlszárnyalni, folyamatosan dolgozunk azon, hogy a lehető legszínesebb anyagot tudjuk majd prezentálni az újdonsült férjnek és feleségnek. A fejlődés iránti vágy erős mozgatórugója a munkásságunknak. Emiatt például rengeteg workshopra járunk, általunk nagyra tartott fotográfusoktól igyekszünk inspirálódni a világ minden tájékáról. Nem szeretnénk megragadni egy adott szinten, mindig valami újdonságot próbálunk belevinni a fotóinkba.
Egy csodálatos álomesküvő: inspirálódj Eszter és Balázs nagy napjával az esküvődre!
Egy kis információ Péterről és Balázsról, azaz a PurePhoto esküvői fotográfiáról
Bár a PurePhoto története 2015-ben indult, Péter és Balázs szakmai és baráti találkozására egy évvel később, 2016-ban került sor. Balázs kezdetben asszisztensként segítette az alapító, Péter munkáját, de a fotográfia és az esküvők iránti elkötelezettsége hamar egyenrangú partnerré emelte. A duó azóta számos menyasszony és vőlegény esküvőjét kapta már lencsevégre, amit a rájuk jellemző technikai precizitással, eleganciával és letisztultsággal tesznek újra és újra. A PurePhoto nemrég a hazai esküvői fotográfus szakma elismerését is kivívta, hiszen a MAEF 2020-as esküvői fotópályázatán ők vihették haza a „Páros fotózás” kategória első díját.
Készüljenek rólatok is tökéletes fotók, ezekre figyelj már a jegyes fotózástól kezdve!