Esküvő, koronavírus és szerelem: a pandémia az esküvő szektort sem kerülte el, a szerelem mégis utat tört magának, és voltak boldogító igenek 2020-ban is. Dányi-Wéber Veronika szertartásvezető arról beszélgetett párjaival, hogy a lehetőségekhez mérten, hogy sikerült a vártánál is jobb esküvőket tartani. A történetekből kiderül, hogy a pároknak mely szolgáltatóval gyűlt meg a bajuk, hány vendég mondta le a lagzit, és hogyan kerülték el, hogy a menyegzőjük egy műtőskonferenciára hasonlítson. Ők, akik a nehézségek ellenére már átélték a boldogító igent, üzennek most nektek, mert egy esküvő a koronavírus idején nem egyszerű feladat…
Esküvő a koronavírus idején – Petra és Peti története
Június 8. volt az eredeti időpont, amit szeptember 7-re tettünk át. A vendégeink utólag mondták, hogy úgy érkeztek oda, hogy nem fognak puszit adni, maximum koccintani, ami persze az első percben megdőlt (hetek után sem jött olyan infó, hogy valakit megfertőződött volna). Szerencsére mindenki ott volt, a korlátozások miatt egyedül a külföldön élők nem tudtak jönni, illetve a nagymama ragadt az otthonban. Miután kiderült, hogy módosítani kell az időpontot, írtunk egy körlevelet a szolgáltatóknak. Gyakorlatilag húsz perc alatt mindenki visszaigazolta, hogy rendben lesz a szeptember 7-i dátum. Sajnos, azonban a bútoros szolgáltatónk augusztus közepén kitalálta, hogy nem vállal el minket – állítása szerint az előre leterepszemlézett helyszínre nem tudja biztosítani a szállítást, pedig mint utóbb kiderült túlvállalta magát az előző hétvégére – oldjuk meg magunknak a szállítást, installálást vagy visszaadja a szerződés szerint a foglalót.
Fotó & nyitókép: Jardin del Aylaan (Petra és Peti esküvője)
Miután lett új szolgáltatónk, jeleztük, hogy élnénk a felajánlással és szeretnénk vissza a pénzt, de két nap alatt ez a lehetőség elmúlt. Így ügyvéd segítségével úgy döntöttünk, hogy helyszínt váltunk az esküvő előtt két héttel, ahova kötelesek voltak leszállítani a bútorokat. Végül az új helyszínen, a „régi” szolgáltatókkal esküvőztünk. Dányi-Wéber Vera szertartásvezető volt a legnagyobb támaszunk, ő segített nekünk a dolgok lelki részében. Nem csak mi, hanem a vendégeink is tökéletesen elégedettek voltak vele, minden várakozásunkat felül múlta. A bútoros incidens miatt a kedvünk elment mindentől, de utólag nem is kívánhattunk volna szebb napot magunknak. Szerencsések vagyunk, mert nem szerveztük és izgultuk túl az előkészületeket sem, így mi végig azt éreztük, hogy ez rólunk szól.
Üzenet a 2021-es pároknak:
Tartsatok ki és legyetek rugalmasak! Nincs jelentősége, hogy a kedvenc időpont (vagy akár a helyszín más lesz), minden okkal történik. Ha még esküvő előtt állnánk, mi simán bevállalnánk 2021-re!
Fotó: Jardin del Aylaan (Petra és Peti esküvője, Süti kutyussal)
Esküvő a koronavírus idején – Adri és Tomi története
Mi a szerencsés párok közé tartozunk, mert 2020.09.11. volt a kitűzött dátumunk, és ezen a napon meg is tudtuk tartani az esküvőnket. A szervezés utolsó pár hete kicsit izgulósra sikerült, hiszen akkor kezdtek el újra nőni a megbetegedési számok a második hullámban. A megváltozott helyzetre való tekintettel a meghívókat nem személyesen adtuk át. Próbáltuk kerülni a kockázatot, főleg az idősebb vendégeknél. Leginkább postáztuk őket és telefonon, videochat-en keresztül invitáltuk meg őket. Ami még újítás volt, az a puszilkodás, ölelkezés mellőzése a gratulációk során. Ezeket az interaktív érzelmi kapcsolódásokat a pohárkoccintással helyettesítettük. Szabadtéri szertartás lévén maszk nélküli szertartást és lakodalmat tudhatunk magunkénak.

Fotó: Kovács Krisztián (ADRI ÉS TOMI ESKÜVŐJE)
Az esküvő előtti két hétben, de még a lakodalom előtti napon is volt lemondásunk, ami az ülésrend és az ételek, illetve a szállások szervezése miatt újratervezést igényelt. A lemondások a betegség és a vírustól való félelem miatt érkeztek, vagy azért, mert nem tudtak Magyarországra utazni a határzár miatt. Összességében a 120 főből körülbelül 108-110-en voltunk. Az esküvőnk vírusmentesen lezajlott. A lagzi helyszínén abszolút alkalmazkodtak minden egyes variáláshoz. Az egyéb szolgáltatóink is nagyon rugalmasan kezelték a helyzetet. Vera pedig abszolút támogatónk volt. Sokat számított a pozitív hozzáállása és külön köszönet a szertartás előtti utolsó, ám de annál feszültebb pillanatokban a megnyugtató instrukciókért.

Fotó: Kovács Krisztián (ADRI ÉS TOMI ESKÜVŐJE)
Azon szerencsések közé tartozunk, akik végül megélték a nagy napot, és minden pillanatát élveztük! Rendkívül jól összerakott és megható ceremóniát prezentált nekünk Dányi-Wéber Veronika szertartásvezető, ami ugyanakkor vicces is volt. A násznépből többen meg is jegyezték, hogy mennyire jó volt ez a személyre szabott szertartás, illetve sokan végig sírták. Többet kaptunk, mint vártunk. Tetszett, hogy több opció közül választhattunk, illetve külön ösztönzést kaptunk, hogy a szertartás elemek terén is merjünk elrugaszkodni a hagyományostól. Szuper volt, hogy mindenről egyeztethettünk, sőt Vera még a ruháját is az esküvőnk stílusához hangolta.

Fotó: Kovács Krisztián (ADRI ÉS TOMI ESKÜVŐJE)
Üzenet a 2021-es pároknak:
Mindenkinek ajánljuk a „nagy” esküvőt, örök emlék marad, amit később is vissza lehet nézni és nosztalgiázni. Megéri a fáradtságot és a párt is még közelebb hozza egymáshoz a közös szervezés. Ami még szerintünk fontos és a baráti társaságunkból is láttuk: legyen videós! Sokan nem kérnek videóst, ezzel is kicsit visszavágva az amúgy sem csekély költségeket, de higgyétek el, teljesen más visszanézni a teljes szertartást és a bulit videón, mint „csak” fényképekről. A szervezést időben el kell kezdeni, legalább a főbb szolgáltatókkal és a helyszínnel megismerkedni és kiválasztani őket.

Fotó: Kovács Krisztián (ADRI ÉS TOMI ESKÜVŐJE)
Esküvő a koronavírus idején – Adri és Joci története
Eredetileg 2020. május 30-án tartottuk volna az esküvőnket, de sajnos a tavaszi hullám miatt áprilisban el kellett kezdenünk átszervezni az időpontot. A legfőbb szempont az volt, hogy minden szolgáltatónkkal folytatni tudjuk a közös munkát, hiszen nem véletlenül választottuk őket. Emellett nyitottak voltunk nem csak a szombati napokra, és előnyben részesítettük azokat a hónapokat, amikor még van esély a jó időre és egy kinti szertartás lehetőségére. A közös nevező szeptember 27. vasárnap lett.
A második hullám berobbanása miatt el kellett gondolkodnunk, hogy milyen lépéseket tegyünk a szeretteink védelme érdekében. Minden lehetőségnek utánanéztünk, a levegőfertőtlenítő berendezéseken keresztül a hőmérőkig minden felmerült, de úgy gondoljuk, hogy végül sikerült olyan ésszerű döntéseket hoznunk, amelyek elősegítették, hogy mindenki biztonságban érezze magát, de ne szabjon gátat annak, hogy jól szórakozzunk. Adri & Jocó – 2020.09.27. feliratú textilmaszkokat készíttettünk, valamint Luca, aki a ruhámat készítette, a menyasszonyi ruhához illő maszkot készített a vendégek számára. A testvéreink a templom ajtónál fogadták a vendégeket buborékfújóval, rozmaringgal (ami a sváb népi hagyomány szerint szerencsét hoz) és a textilmaszkokkal (a képek szempontjából nagyon esztétikus, hogy mindenkin egységes maszk van a templomban, és nem olyan, mint egy műtőskonferencia).

Fotó: Juhász Tamás és Juhász Éva (ADRI ÉS JOCI ESKÜVŐJE)
Szerencsére jó időnk volt, ezért csak a templomi szertartás volt beltéren, a polgári szertartásra már kültéren került sor, ahol nem volt szükség a maszkokra. A személyes érintkezések során tiszteletben tartottuk, ha valaki nem akart puszival/öleléssel gratulálni, velük koccintottunk, vagy csak távolról dobtunk egy puszit egymásnak. Ugyanakkor nem akartuk elvenni a nap meghittségét, így aki szeretett volna, azzal boldogan ölelkeztünk össze. A vacsora során már úgy éreztük, hogy mindenki feloldódott, a vírushelyzetet sem a tánctéren, sem a bárpultnál nem lehetett érzékelni, csak az asztalokra kihelyezett kézfertőtlenítők árulkodtak arról, hogy ez nem egy szokványos esküvő. Ami számunkra a legnagyobb érvágást jelentette az az este 11 órás befejezés volt. A családunk, barátaink rendkívül segítőkészek voltak, a hír hallatán egyből jöttek a felajánlások, hogy 11 után hol tudja folytatni a csapat a bulit, de végül úgy döntöttünk, hogy ha ezt írták meg nekünk, akkor ennek így is kell lennie. Így legalább elmondhatjuk magunkról, hogy a mi esküvőnkön az egész násznép a végéig maradt.

Fotó: Juhász Tamás és Juhász Éva (ADRI ÉS JOCI ESKÜVŐJE)
A vendégszám csökkenése nem volt drasztikus, 130 fővel indultunk és végül 109 fővel ünnepeltünk. Amikor az első lemondások érkeztek, akkor kicsit megijedtünk. Egy gyors körtelefon után azonban teljes mértékben megnyugodtunk, a vendégeink és a szolgáltatóink is maximálisan támogattak. Volt, aki azt mondta, ha kell, akkor gázálarcban, de el fog jönni az esküvőnkre. A nagy napon sem éreztünk a vírus miatt idegességet vagy félelmet a vendégeinken, a videónkat visszanézve pedig a templomi szertartást kivéve olyan, mintha nem is lett volna vírus. A násznép egymással összekapaszkodva táncolt, énekelt, beszélgetett, a jó hangulatnak egyedül a 11 órás zárás vetett véget. Minden tiszteletünk a szolgáltatóinké, akik ebben a nehéz időszakban mindvégig támogattak, segítettek minket.
Amikor kiderült, hogy változtatnunk kell az időponton, azonnal felvettük a kapcsolatot mindenkivel, és azt kell mondanunk, hogy az egyeztetés nagyon gyorsan és gördülékenyen ment, körülbelül két nap alatt sikerült lefoglalnunk az új időpontunkat. Mindenképp szerettünk volna azokkal a szolgáltatókkal együtt dolgozni, akikkel a május 30-i esküvőnkre leszerződtünk, ugyanakkor sajnos egy újabb csavart hozott az élet azzal, hogy az egyik szolgáltatónk az esküvő előtt Covid pozitív lett. A nehéz helyzet ellenére is profi volt, azonnal ellátott minket több másik szolgáltató telefonszámával.
Verával pedig a videóhívások során éreztük azt a nyugtató, pozitív kisugárzást, ami egyébként végig kísért a közös munkánk során. A folyamatos egyeztetések, beszélgetések után mindig úgy éreztük, hogy feltöltődtünk és biztos kezekben vagyunk. Az esküvő napján már az, hogy megpillantottuk őt a szemünk sarkából a szertartás előtt, segített egy kicsit elfelejteni azt, hogy mennyire izgulunk. Az esküvő napján már csak az egészséges izgalom maradt, amit két fiatal érezhet, mielőtt összeköti az életét. Miután beszéltünk Verával az esküvő kiállításon 2019 telén, már úgy jöttünk ki a sportarénából, hogy megvan a szertartásvezetőnk.

Fotó: Juhász Tamás és Juhász Éva (ADRI ÉS JOCI ESKÜVŐJE)
Úgy gondoljuk, hogy magas minőségű, igényes munka kerül ki Vera kezei közül, amit megfűszerez a pozitív kisugárzás és kedvesség, természetesen mindezt profizmussal vegyítve. Ami még nagy érték volt számunkra, hogy mindemellett laza, könnyed és vicces segítséget kaptunk mind a szervezés, mind pedig a nagy nap során. Sajnáljuk, hogy csak egy esküvőnk lehet, mert legszívesebben újra végig csinálnánk ezt Dányi-Wéber Verával. A ceremónia során olyan meghitt hangulatot kaptunk, hogy úgy éreztük, eltűntek mellőlünk a vendégeink, és csak mi vagyunk, és a vicces, olykor megható szavak. A vendégek részéről nagyon pozitívak voltak a visszajelzések, és az, hogy a szertartás kifejezetten rólunk szólt, és olyan volt, amilyenek mi vagyunk, nagyon sokat hozzáadott az élményhez. Én úgy gondolom, hogy azt kaptuk, amit vártunk, sőt, még annál sokkal többet.

Fotó: Juhász Tamás és Juhász Éva (ADRI ÉS JOCI ESKÜVŐJE)
A szertartás pozitív, megható és vicces is volt egyben, nem csak a nagy napunkról, de az általunk megélt közös tíz évről szólt, a fogadalmakat pedig azóta is számon kérjük egymáson. A szertartás hossza is pont megfelelő volt, a figyelmet végig fenn tudta tartani, jó volt az üteme, mindig volt valami esemény a beszédek között (gyűrűhúzás, aláírás, kulcsbedobás stb). Kifejezetten tetszett az ötlet, hogy dönthettünk a vállszalagról.
Üzenet a 2021-es pároknak:
Közhelyes, de ne idegeskedjetek. Ha az esküvő a koronavírus vagy más miatt megtorpanni látszik, próbáljatok meg menni az árral, a végére úgyis minden a helyére fog kerülni! Nekünk nagyon sokat segített, hogy nem hagytuk egymást elmerülni a kétségbeesésben és szomorúságban, és ezzel az egymásnak adott energiával és lendülettel valóban nagyon gyorsan találtunk minden kihívásra megoldást. Minden további nélkül, ha esküvőt nem is lehet tartani, a szervezésbe mindenképp belekezdenénk.

Fotó: Vincze Péter (ANITA ÉS RÓBERT ESKÜVŐJE)
Esküvő a koronavírus idején – Anita és Róbert története
Nálunk nem volt dátumváltozás, az esküvő a koronavírus miatt alapból kicsire volt tervezve. Kevesebb vendég, csak a legszűkebb család. Illetve mi külföldön szerettük volna tartani az esküvőt, de a vírus miatt nem mertük bevállalni. Ha nincs vírus a teljes létszám biztosan 100 fő felett lett volna, így 14 fő lett. Mivel nem kellett változtatni, így nem volt a szolgáltatók részéről semmi probléma.

Fotó: Vincze Péter (ANITA ÉS RÓBERT ESKÜVŐJE)
Dányi-Wéber Vera szertartásvezető sok mindenben segített minket és nagyon sok ötletet adott. Az egész napot úgy éltük meg, hogy rólunk szólt. Nem voltunk idegesek, inkább csak izgultunk, hogy milyen lesz. Vera teljesen profi volt, mindenre figyelt, egészen a legapróbb részletekig. Ha újra csinálnánk, akkor is őt kérnénk fel, mert ez volt a legjobb döntésünk! Hogy miért? Mert amikor sírtunk ő egyből adott egy zsepit, vagy a szertartás végére már bekeretezve megkaptuk, amit aláírtunk. Sokkal-sokkal többet kaptunk, mint gondoltuk. Minden várakozásunkat felülmúlta a szertartás; szuper volt a szöveg és biztosan nagyon jó lesz majd tíz év múlva újra olvasni. Különösen tetszett, hogy Vera fejmikrofont használt, ez sokkal jobban szűri a zajt és nagyon jól lehetett hallani a vicces, ugyanakkor érzelmes beszédeket.

Fotó: Vincze Péter (ANITA ÉS RÓBERT ESKÜVŐJE)
Üzenet a 2021-es pároknak:
Azt javasoljuk, hogy írjanak fel minden apró részletet, amit szeretnének megvalósítani. Ezt a listát újra és újra nézzék át. Legyen összhang, és az legyen az esküvőn, amit mind a ketten szeretnének. Ja, és mindenképpen Verát kérjék fel szertartásvezetőnek!
Wéber Veronika Menyegző – szertartásvezetés
www.weberveronika.hu
weberveronika@hotmail.com
+36 30 332 9926
Youtube: Veronika Menyegző Wéber
www.facebook.com/weberveronika.hu
www.instagram.com/weberveronika.hu
Tiktok: @veronikadanyiweber
Pecsételjétek meg a szerelmetek egy igazán különleges karikagyűrűvel!