Legszívesebben világgá kürtölnéd, hogy eljegyeztek, és alig várod, hogy együtt ünnepelhess a szeretteiddel? Tedd hivatalossá a lánykérést egy fergeteges eljegyzési partival még az esküvő előtt!
A #engagementparty instagramos népszerűsége alapján az „akarom” megünneplése hivatalosan is visszatért az esküvő előtti programok menüjére. Ha neked sincs kedved hosszú hónapokat várni az esküvőig, hogy osztozhass a rokonok és barátok gratulációzáporában, egy eljegyzés utáni szuper buli, vacsora vagy villásreggeli kiváló alkalmat kínál az önfeledt szórakozásra. Végül is, nincs is annál jobb dolog, mint ünnepelni az ünneplés előtt!
1. A dátum
Az eljegyzési bulira többnyire a lánykérést követő 2-3 hétben kerül sor, de a rengeteg teendő és az egyéb elfoglaltságok tükrében egy kis csúszás nem jelent problémát, amíg a többi esküvő előtti esemény még nem történt meg. Az viszont már kicsit ciki, ha sejted, mire készül a párod, de túlbuzgóságodban a nagy kérdés előtt kezded el szervezni a bulit…
2. A házigazda
Hagyományosan a menyasszony szülei szokták vállalni a nemes feladatot, hogy megszervezik, levezénylik (ha mázlid van ki is fizetik) az eljegyzési partit. Ez természetesen nem törvényszerű, lehet egy másik rokon, barát, koszorúslány vagy tanú is az esemény házigazdája, de ha disznóviccmentes, kontrollált alkoholtartalmú, szellemes humorbonbonokkal édesített bulira vágytok, inkább vegyétek kezetekbe a gyeplőt.
3. A költségek
Nyugi, lesz még időd kiköltekezni az esküvőszervezés alatt. Most nem kell az aranykanál se a kaviár, bőven elég egy puritánabb, ám annál szórakoztatóbb és emlékezetesebb ,,ereszd el a hajamat”-ra összespórolni.
4. A helyszín
Mivel szerényebb költségvetésű összejövetelről beszélünk, nem kell komplett kastélyszállót bérelned inasokkal, pincérekkel és gardedámokkal. Gondolj bele, mennyivel családiasabb, ha a szülőház kertjében grilleztek vagy a drága nagymamád sziluettje milyen szépen mutatna egy romkocsma hangulatos különtermében.

5. Mustra a vendéglista előtt
Egy eljegyzési buli nemcsak az ünneplésre ad remek alkalmat, hanem lehetővé teszi azt is, hogy átcsemegézhesd a fejedben szépen-lassan körvonalazódó vendéglistát. Az egyik kolléganőd lélekben elhitte, hogy ő Demi Moore a Sztriptíz című filmben, és a nagybácsikádnak sem tett jót, hogy egy karnyújtásnyira ült a bárpulttól? Itt bizony sürgős változtatásokat kell eszközölni még az esküvő előtt!
6. Ismerkedni jó
Most végre egyesül a két család, találkoznak, ismerkednek, beszélgetnek azok a rokonok, akik eddig még csak hírből vagy a közösségi oldalakról hallottak a másikról. És az esküvőn már nagy eséllyel nem úgy fognak egymásra tekinteni, mint borjú az új kapura.
7. Látod? Eljegyeztek!
Ez a te nagy pillanatod, amiből senki nem maradhat ki. Titkon nem csak azért valósult meg ez a konszolidált kis ünnepség, hogy immáron a vőlegényeddel együtt lehessetek a család meghitt gyűrűjében, hanem, hogy az orra alá dörgölhesd néhány ismerősödnek: bizony engem eljegyeztek!
8. Kell a hófehér?!
Ne úgy gondolj erre az összejövetelre, mint egy miniesküvőre. Most semmi szükség, hogy hófehér nagy ruhában feszengj, nyugodtan otthon hagyhatod a fátylat, a tiarát, a csokrot, a harisnyakötőt, és a fehér galambokat…
9. Pezsgő sok(k) és a menü
Vannak már ötleteid, hogy milyen menüvel kényezteted majd a vendégeket az esküvőn? Teszteld le, hogy ízlenek nekik az egyes fogások, és mérd fel, elég-e azaz italmennyiség, amire gondoltál, vagy van, aki a pohár pezsgőt is egy újabbal kíséri.
Ne vállald mindezt egyedül, mire valók a barátnők, ha nem arra, hogy segítsenek az esküvői partiszervezésben? Így kérd fel a csajokat, hogy a koszorúslányaid legyenek!