Minden egy külföldi tulajdonban lévő szállodában kezdődött, amikor még szállodavezetőként felügyelte Imre Krisztina az esküvőket. Ezzel belecsöppent egy olyan mesevilágba, amit később, mint esküvőszervező és szertartásvezető is kívülről-belülről megtapasztalt. Az évek során rengeteg nemzetiségi párral volt már dolga, így kiemelten nagy rutinra tett szert a kétnyelvű ceremóniák lebonyolításában.
EC: Esküvőszervezés és szertartásvezetés is színesíti a portfóliódat. Hogyan vitt az utad az esküvők világa felé?
Krisztina: Körülbelül tizennyolc éve egy külföldi tulajdonban lévő Boutique Kastély Szálloda vezetésével bíztak meg, mivel végzettségemet illetően idegenforgalmi közgazdász vagyok szálloda szakon. A felkérést boldogan vállaltam, akkor még nem sejtve milyen varázslatos „mese világba” csöppenek. A szlovák érdekeltség miatt, a tulajdonosok főként külföld felé népszerűsítették a kastélyt és szolgáltatásait. Így eleinte, mint szállodavezető felügyeltem az esküvőket, majd fokozatosan átvettem az egész szervezést, bonyolítást, később már a szertartásvezetést is, mivel így nagyon sokat tudtam segíteni a külföldi állampolgárságú pároknak a fordítások, ügyintézések végeláthatatlan teendőiben. Aztán szép sorban beindult a dolog, és Új-Zélandtól egészen Kanadáig szinte minden nemzetiség megfordult nálunk esküvőn.

EC: Rendkívül nagy tapasztalattal bírsz nemzetközi szertartásvezetésben. Milyen országokban fordultál már meg?
Krisztina: Mondhatom, hogy majdnem egész Európát bejártam, ezen kívül Afrikában (Gambia), Brazíliában és Argentínában fordultam meg, viszont nem, mint esküvőszervező vagy szertartásvezető, hiszen a fentebb említett okok miatt, a párok jöttek hozzám a Győr mellett található kis faluba. Na, erre szoktam mondani nagyképűen, hogy „én hétről hétre más országban járok”… persze csak virtuálisan. A párokkal töltött átlagos idő 2-4 nap volt attól függően, hogy milyen messziről érkeztek. Nos, ez idő alatt, illetve a korábbi szervezéses időszakban alkalmam nyílt megismerni az adott ország kultúráját és szokásait.
EC: Mi volt eddig a legkülönlegesebb kérés, amivel hozzád fordultak a párok?
Krisztina: Az első egy szlovákiai dúsgazdag pár volt, akik kb. 30-40 Mustang autót vonultattak fel a kastély parkban és a teljes esküvő is erre a tematikára épült. A másik egy szilveszteri esküvő volt, ami egyébként is különleges hangulatot kölcsönzött, viszont számomra a legmeghatóbb pillanat az volt, amikor a pár kis kutyája „Ebi” behozta a gyűrűket a szertartásra. Ja, és egyszer volt még egy „vámpíros” esküvőm is, persze ez kicsit ijesztőnek tűnhet, de csupa móka és kacagás volt a javából. Mindenki vámpír ruhát viselt, még én is, a vihar alatti ég dübörgésére vonult be a pár a szertartásra, és a dekorációk is ezt a hangulatot tükrözték.

EC: Hogyan készülsz fel egy-egy esküvőre szertartásvezetőként?
Krisztina: Minden egyes szertartásra teljes érzelmi bedobással készülök. Azon a bizonyos szertartásos beszélgetésen a szervezéses időszakban, „alattomos” kis kérdéseimmel kifaggatom a párokat szerelmük hajnaláról. Én kérdezek, és csak figyelek a reakciókra, a válaszokra, nézem, ahogy sikerül őket visszarepíteni a kezdeti nagyon szerelmes időszakokba. Jegyzetelek, és ez alapján megírom a szertartás szövegemet, ami minden esetben egyedi, személyre szabott. Én az itt kapott impulzusokból táplálkozom, ez a katarzis éltet, amit ott kapok tőlük… és bizony ugyanúgy megkönnyezem velük együtt a szertartást.
EGY KIS INFORMÁCIÓ IMRE KRISZTINÁRÓL
EC: Többnyelvű esketést is vállalsz?
Krisztina: Igen, vállalok több nyelven is esketést. Beszélt nyelveim az angol és az olasz, viszont még az a korosztály vagyok, aki oroszt tanult, így egy kicsivel több rákészüléssel ezt is könnyedén megoldom.

5 tipp, hogy sikeres legyen a kétnyelvű esküvő
- A polgári esketésnek minden esetben két nyelven kell elhangoznia, hogy a pár külföldi tagja is teljes tudatában lehessen annak, hogy mire vállalkozik, mit ír alá. Ehhez vagy tolmácsra lesz szükség, vagy olyan szertartásvezetőre, aki magabiztos nyelvtudással celebrálja számotokra az esküvőt.
- Mivel két nyelven is elhangzanak a beszédek, ezért azzal számolnotok kell, hogy időben hosszabbra nyúlik a szertartás. Érdemes az olyan mindenki számára egyértelmű elemeket, mint például a homoköntés ceremóniája vagy a gyertyagyújtás csak egy nyelven tartani, ezzel is időt spórolva.
- Ügyeljetek rá, hogy a meghívók szintén két nyelven íródjanak, és mellékeljetek hozzá programlistát, valamint térképet!
- Mivel a vendégek egy része messziről érkezik jó ötlet, ha több napra tervezitek az esküvőt, hogy ők is kifújhassák magukat az ünneplés előtt.
- A szertartást követően, a vacsora alatt keverjétek az ültetési rendet, így hamar oldódni fog a hangulat!
EC: Esküvőszervezőként miben segíted a párokat?
Krisztina: Mindenben segítek a pároknak, azt hiszem nincs olyan, amire nemet mondanék. Ez természetesen magába foglalja a szervezéses időszakot, ami van, akinél két hét, van, akinél két év, no és persze az esküvő napján reggeltől másnap reggelig az egész napot lebonyolítom és irányítom.
EC: Milyen stílusú esküvőt kapnak tőled a párok?
Krisztina: Nem vagyok leragadva egy stílusnál, én a párokért vagyok, a személyes kapcsolatban és szimpátiában hiszek, így természetesen ők mondják meg, milyen stílusú esküvőt állítsak nekik össze. De ha azt kellene megmondanom, hogy milyen stílusú esküvők a kedvenceim, na, arra azt mondanám, hogy olyan „royal-os”, kastélyos hangulatú, ezüst arany gyertyatartókkal, sok-sok virággal, lehetőleg lilás és bordós színekkel.

EC: A szolgáltatásaid egyben és külön is kérhetők?
Krisztina: Természetesen a szolgáltatásaim szétbonthatók, kérhető külön-külön vagy akár egyben, de talán nem is kell mondanom a legszerencsésebb, ha egyben kérik, mert így teljes a rálátásom a nagy napra és kompletten át tudom fogni, tehát nincs más oldalról rászervezés vagy esetleges félreértés. És persze a legfontosabb: a személyes kapcsolat, ami bensőségesebben tud alakulni a párokkal, ha már az elejétől mindenben együtt vagyunk és haladunk.
EC: Országosan és azon túl is vállalsz felkéréseket?
Krisztina: Igen, jelenleg még vállalok országosan is bárhol, aztán az idő előre haladtával nyilván majd az egészségem fogja eldönteni, hogy mennyit bírok. De ha engem kérdezel: „Sosem hagyom abba, amíg élek”!