Mára már a nagyvilág négy kontinensén, huszonegy országban ünnepeljük a Házasság Hetét. Magyarországon 2008 óta számos közéleti személyiség csatlakozott a kezdeményezéshez, kifejezve elköteleződését a házasság és a család ügye iránt. A keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával, számtalan nagyvárosban és településen gyakorlati példamutatással, tudományos kutatások eredményeivel, bibliai és erkölcsi érvekkel támasztják alá a házasság létét. Ennek kapcsán beszélgettünk D. Wéber Veronikával, szertartásvezetővel, aki már Magyarországot képviselve szerelemnagykövet is.
EC: Mesélj egy kicsit a Szerelem Nagykövet projektedről!
Wera: Nemrég csatlakoztam egy amerikai alapítványhoz, a The Love Foundation-höz. Hitvallásuk, hogy a világ rendje a szűkebb környezetben kezdődik. Ha mi gyakoroljuk közvetlen közegünkben a feltétel nélkül szeretetet, azzal megkezdjük a boldogság felé vezető utat tágabb miliőnkben.
S mivel szertartásvezetőként azt vallom, hogy a szerelem állampolgárságtól, kortól, vallási, politikai, nemi hovatartozástó teljesen független, ezért azonosultam a nézettel és vállaltam el Magyarország koordinátora és szerelemnagykövete szerepét.
EC: Mit takar ez a szerepvállalás?
Wera: Az egyik esküvőn a menyasszony nagypapája rövid sétára invitált. Több kisebb-nagyobb egymás mellé állított farönkön a család összes házaspárjának a fényképe volt kihelyezve, amiket megmutatott és elmesélte történetüket. Hozzátette könnyed humorral, hogy: tetszik tudni mi a Mamával már 63 éve házasodtunk. Vannak, akik 30 után feladják, hát mi, mi még mindig itt vagyunk egymásnak! Kérem szépen, így kell ezt csinálni! – mondta. De hogy?! – tettem fel magamban a kérdést, ami azóta is foglalkoztat. Akkor és ott jöttem rá, hogy a házasság első mérföldköve mellett szeretnék a hosszú és boldog elköteleződés titka után eredni. Ezután lettem TLF szerelemnagykövet, majd végeztem el Dr. Mészáros Ádám párkapcsolati mediátornál a házassági tanácsadó képzést.
Foglalkozom házassági fogadalmak megerősítésével, évfordulós -akár- meglepetés szertartásokkal is. Valamint kutatást is végeztem a Házasság Hete kapcsán, kíváncsi voltam, hogy honnét indultak el és most hol tartanak a magyar nők azóta, hogy házasságban élnek, mit tartanak értéknek, mennyire elégedettek és milyen szerepvállalást tudhatnak magukénak. Szertartásvezetőként nem elégedtem meg azzal a kis szelettel a nagy egészből, amit a kezdet, vagyis az esküvők jelentenek. Hiszen az esküvő az első mérföldkő. Már majdnem tíz éve élek házasságban, de tudom, hogy a mi szerelmünk is még mindig csak bimbózik. Azt is akarom tudni, hogy mitől működik mindez másoknál, úgy 63 éve a Mamával.

Fotó:
EC: Szertartásvezetőként továbbra is számíthatnak rád a párok?
Wera: Határozottan, sőt! Szerelem ez a javából. Amolyan hajtóerő az életemben, ami újabb és újabb csodát tár elém. Hiszen a szerelem mindig győz! Én pedig ennek a lét-elemnek, ennek az életet megteremtő érzésnek lehetek emelője, tartója. Kiváltság ez. Hálás vagyok érte és mindazért a támogatásért, amit a családom részéről kapok, hogy művelhessem szeretett hivatásom.
EC: Milyen polgári esketést kapnak azok, akik téged választanak?
Wera: Tudom és átérzem, mennyire fontos nap az esküvő az életben. A nap, ami után egy új élet kezdődik. Rengeteg feladattal jár a megtervezése, megszervezése. Feleségként mindent pontosan ugyan úgy teszek a szertartásvezetésben, mintha a saját esküvőmről volna szó. A ceremóniában számíthatnak rám a párok, gondoskodom mindenről, hogy igazán méltó módon ünnepelhessék szerelmüket, igazán róluk szóljon és mindenkinek örök emlék legyen. Mindebben nemcsak szertartásvezetői szakértelmem, hanem kommunikációs és kulturális szervezői végzettségem is nagy segítséget jelent. A szó teremtő erejét használva igazán csodás varázslatban van részünk minden egyes szertartáson.
EC: Különösen nagy hangsúlyt fektetsz a személyre szabott beszédekre. Mennyi idő mire felkészülsz egy-egy esküvőre? Hogyan zajlanak az előkészületek?
Wera: Sokan gondolnátok, hogy a munkám annyiból áll, hogy a megbeszélést követően az esküvőn megjelenek, szépen felöltözve és egy általános, közhelyekkel és idézetekkel tele pakolt beszéddel állok ki a násznép elé. Valóban megbeszéléssel, igényfelméréssel kezdődik a közös út, de a munka nagy része csak ezután kezdődik. Speciális kérdőív rendszerrel egy időutazásra hívlak bennetek, ahol megtudom, milyen mérföldkövek vannak mögöttetek. Igazán megismerlek bennetek, az egymás iránti érzéseiteket. A külön-külön kitöltött anyagot összevetve kapok egy képet rólatok.
Általában megkönnyezem ezeket a szívbe markoló történeteket, de van, hogy nagyon mosolygok, mert annyi örömmel és humorral találkozok. Ezek után összeállítjuk a szertartás forgatókönyvét és a zenéket. A kiválasztott dalokat hallgatva, a szívem vezérlésével olyan inspiráló gondolatok futnak át rajtam, melyek papírra manifesztálódva életre keltik a meséitek. Van, hogy mindez 16-18 órán belül megvalósul, de volt már rá példa, hogy 30 órás felkészülés előzte meg a Nagy Napot.

EC: Újabban már baba névadókat is vállalsz. Erről mit érdemes tudni?
Wera: Ez egy hiánypótló családi ünnep. Édesanyaként tudom, hogy az új élet érkezése hatalmas boldogság és óriási erő a családban. Ilyenkor nem csak gyermeketek jön a világra, hanem vele együtt egy anya és egy apa is megszületik. A szülők pedig nagyszülőkké vállnak. Ez az az alkalom, amikor a család teljes értékű taggá avatja csemetéd.
A név jelentése, felfejtése támogatást ad a babának, – aki erőt kovácsol mindebből a róla szóló családi ünnepből. A névadó szertartás keretében nem csak köszöntjük az új családtagot, hanem méltóképpen megünnepeljük világrajövetelét. Teljesen egyedi emlékeket alkotunk a családtagok és kisbabád számára.
EC: Országosan is elérhető vagy a párok számára?
Wera: Országosan elérhető vagyok. Megtaláltok a Balatonon, Budapesten, de az utazás nagy szerelmeseként szívesen vállalom sorsotok egyesítését az ország keleti csücskében vagy épp a világ bármely pontján.

EC: Az eddigi megtapasztalásaid alapján mit üzensz a jegyespároknak, szerinted mi a boldog házasság titka?
Wera: A legjobb időszak, amiben most vagytok, az esküvő előtti izgatottság magával ragadó – még később is. Ezek a szép pillanatok meg fognak maradni. Megtartani a meghittséget és a mélységet szerintem az őszinte, mély beszélgetésekkel lehet. A kompromisszumok kötése már az esküvőre készülésnél megmutatkozik, mindez segíthet a stabil és tartós kapcsolat kialakításában.
Kellenek a közös célok az esküvő utánra is és hát szükségünk van az aktív, örömteli szexuális életre is a boldogsághoz. Míg a türelem és a sok nevetés is fontos szerepet játszik. Ezt az utat kéz a kézben haladva járjátok végig és sose felejtsétek el, hogy a döntés, amit megtesztek képes jobbá tenni és megváltoztatni egész életeteket igaz szerelmetek oldalán. Ne túléljétek, hanem élvezzétek ki minden egyes percét ennek a folyamatnak!
D. Wéber Veronika – szertartásvezető,
szerelemnagykövet WERA Love World
weralove.hu
szerelemnagykovet@gmail.com
www.facebook.com/
instagram.com/
youtube.com/@
www.tiktok.com/@
+36 30 332 9926
Tudod, hogy mit jelképeznek az egyes házassági évfordulók? Itt bővebben olvashatsz róluk!