Több elmélet létezik az esküvőn viselt parfümök témájában:
vannak, akik szerint a mindennap viselt illatunkat kell hordanunk ezen a napon is, A legtöbben viszont ebben is valami különlegeset, ünnepit szeretnének. hogyan találjuk meg a nekünk valót?
Az esküvő különleges nap, így a legtöbb menyasszony nem elégszik meg a megszokott illattal – a királynői megjelenéshez királynői illat is dukál. Figyelj azonban arra, hogy ha valóban kilépnél a megszokottból, akkor azt óvatosan tedd, és vedd figyelembe a parfümválasztás alapszabályait!
Egyszerre csak három-négy illatot szagolj meg, annál többet nem fogsz tudni befogadni. Mindenképp fújd magadra a parfümöt, hiszen az a bőrödön más illatú lesz, mint a tesztcsíkon. A magadra fújt parfümmel élj együtt, sétálj vele, nézelődj az üzletekben vagy igyál meg egy teát (ne kávét, mert annak erős aromája elnyomja az illatot). Így felmérheted, jól, otthonosan érzed-e magad az új illattal.
Ha nem jól választasz, akár hányingered, fejfájásod is lehet, ami az egész napodat elronthatja! Ha nem akarsz nagyot kockáztatni, de mégis váltanál, maradj a megszokott illattípusodon belül. Ha mindig citrusos illatokat viseltél, nagyon idegennek fog tűnni egy orientális, édes parfüm, és nemcsak magadnak, de mindenki másnak is!
NEKED ÉS NEKI
Ma már egyre elterjedtebbek az uniszex és a párban érkező illatok. Mióta Calvin Klein kreációja, a CK One több mint húsz éve az egyik első uniszex illat egyaránt meghódította a nőket és férfiakat, már nem furcsa, ha a pár mindkét tagja ugyanazt az illatot viseli. Ha egyébként is nyitottak vagytok a közös illatválasztásra, ez igazán szép esküvői gesztus lehet. Ha ezt kissé túlzásnak érzitek, választhattok az utóbbi időben egyre népszerűbb páros illatok közül. Ezek az összeillő párok női és férfi változattal is rendelkeznek, és ez nemcsak az összeillő üvegben, de az egymáshoz passzoló illatban is megjelenik.
Ne felejtsd a vőlegényt!
Az összetartozást jelképezi az is, ha a vőlegény és a menyasszony parfümje harmóniában van. A két illat szívjegyének össze kell passzolnia, sőt azt sem árt megfontolni, hogy ha erős illatú virágokat választottatok a dekorációba, azzal sem árt, ha harmonikus lesz az összhatás. Az általános megfigyelés az, hogy a vőlegények jobban érzik magukat valamilyen könnyedebb parfümmel, és természetesen náluk is jól működik a rétegezés technikája: a tusfürdőtől az after shave-ig minden legyen egyforma! Ha ez nem lehetséges, a legjobb, ha a parfümön kívül minden más illatmentes.

4 ILLAT ALAPTÍPUS
Az illatoknak többféle alaptípusa is létezik: a négy legnagyobb csoport az orientális, virágos, friss és fás illatok. Az elmúlt évtizedekben természetesen nagyon sokat változott az alapanyagok előállítása, így a mesterségesen előállított aromák megjelenésével jelentősen kibővült a használható alapillatok köre. Például csupán természetes formában a citrusos illatok nem igazán voltak tartósak és stabilak, de az új eljárások ezt a gondot is megoldották.
• Az orientális talán a leginkább klasszikus csoport, idetartoznak azok az ókor óta ismert parfümalapanyagok, mint a pacsuli és a szantál, a keleti fűszerek, a vanília és a mósusz. Ezeknek közös jellemzője, hogy viszonylag édes, kissé nehéz aromák.
• A virágos jegyek közé soroljuk a legtöbb virágillatot, egyes édes fűszereket, de idetartoznak a púderes, aldehides jegyek is. A virágos kategória skálájának egyik fele az orientálissal rokon, bár annál könnyedebb, míg másik végletében a frissen vágott virágok könnyed hangulata található.
• A friss kategóriában a tengerre emlékeztető aromák, a zöld levelek illata és a citrusos hangulatok is benne foglaltatnak. Fiatalos, könnyed, egyáltalán nem édes parfümök ezek jellemzően kékes, halványzöldes üvegbe csomagolva.
• A fás jegyek között a citrusok még mindig jelen vannak, a pézsma, tölgymoha, cédrus aromájával. Ezek között sok férfiaknak szóló összeállítást találhatunk, de orientális vagy virágos jegyekkel keverve nőknek is csodálatosan állnak.